24.4 C
Ohrid
понеделник, август 2, 2021
Почетна Македонија „Да не постоеше Гоце Делчев, ќе требаше да го измислиме за да...

„Да не постоеше Гоце Делчев, ќе требаше да го измислиме за да биде мост меѓу нас и Бугарија“, кажа Заев

Translate (Eng):[gtranslate]

Премиерот Зоран Заев денеска во обиколка на претоварна станица во Скопје, каде се одложуваат стари печки и други нееколошки грејни тела, на новинарско прашање околу преговорите на Македонско-бугарската комисија околу денешниот нов состанок, истакна дека се надева на изнаоѓање заедничко решение со Бугарија.

„Ќе видиме како денеска ќе помина преговорите на Комисијата, веројатно потоа ќе соопштат за тоа како поминала средбата. Јас сум убеден дека ќе најдеме решение. Да не постоеше Гоце Делчев, ќе мораше да го измислиме за да биде мост меѓу Северна Македонија и Бугарија. Да покажеме малку дека сме Европејци“, рече Заев.

 

РЕКЛАМА
- Реклами -