30.9 C
Ohrid
среда, јуни 23, 2021
Почетна Македонија Жител на Зајас позитивен на Ковид-19 се обидел да качи во авион...

Жител на Зајас позитивен на Ковид-19 се обидел да качи во авион на аеродромот во Скопје

Translate (Eng):[gtranslate]

Според видеото кое стигна до редакцијата на ТВ21, на меѓународниот аеродром во Скопје бил приведен патник откако, иако тестиран позитивно на коронавирус, се обидел да се качи во авион и да замине од државава.

Според информациите, се работи за лице од кичевското место Зајас, кое е испратено во карантин од страна на полицијата и лекарски тим.

Случајот за ТВ21 го потврди и полицијата на скопскиот аеродром.

РЕКЛАМА
- Реклами -