17.9 C
Ohrid
недела, мај 19, 2024
ПочетнаСветОдржале концерт каде публиката и бендот биле во меури заради корона

Одржале концерт каде публиката и бендот биле во меури заради корона

Во понеделникот бендот „Флејминг липс“ одржал концерт во сојузната американска држава Оклахома на кој сите, и изведувачите и публиката, биле во сопствени пластични меури.

Меурите се креативен начин за одржување концерт во текот на пандемијата без публиката да се стави во опасност. На видеата што беа објавени на социјалните мрежи се гледа дека некои гости танцуваат.

Според бендот, меурите би можеле да помогнат за заживување на музичката индустрија. Меурите имаат доволно воздух за да се користат со часови.

Автор: Ден Робитски

Извор: futurism.com

 

 

 

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Марија на матурската забава во Берлин се појави во македонска народна носија!

Марија на матурската забава во Берлин се појави во македонска народна носија! Марија со нејзините родители Игор и Бети Кирески со потекло од Гостивар, живеат...

Во завршна фаза градежните активности за партерно уредување на дворот во Охридската Гимназија

Градежните активности за партерно уредување на дворот на гимназијата „Св. Климент Охридски“ кои се одвиваат во овој момeнт се во завршна фаза. Треба да...

Сиљановска Давкова назначи нов генерален секретар, познатиот новинар ќе биде негов заменик

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова ги има првите кадровски решенија за во Вила Водно. Досегашниот генерален секретар Миле Бошњаковски и неговите заменици Билјана Радева и...

Деветмесечно бебе почина во Општата болница во Охрид.

Деветмесечно бебе почина во Општата болница во Охрид. Портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски вели дека случајот е пријавен во полиција вчера во 08:10 часот. -...