22.9 C
Ohrid
среда, јуни 23, 2021
Почетна Македонија Светот се чуди со нас: На патарина наместо „pay toll“, напишале „pay...

Светот се чуди со нас: На патарина наместо „pay toll“, напишале „pay tool“ што значи „плати алат“!

Translate (Eng):[gtranslate]

На власта дефинитивно не и оди со имињата на таблите. Откако им беа исчкртани таблите на спомениците сега се појави нов гаф. На патарините наместо да биде на англиски јазик испишано „pay toll“, стои „pay tool“ . Тоа во превод би значело плаќање алат.

РЕКЛАМА
- Реклами -