16.9 C
Ohrid
понеделник, мај 20, 2024
ПочетнаСвет“Kopoна Aкциja”: Полициjaта брутално ги апceше гocтите од познат локал (Видeo)

“Kopoна Aкциja”: Полициjaта брутално ги апceше гocтите од познат локал (Видeo)

На реакцијата од полициjaта се пожали и Шариќ, а на видео-снимката се гледа како полицијаците ги изнесуваат гостите од објектот.

“Во мојот локал, кој го управувам заедно со брат ми, максимално може да се соберат околу 80 луѓе, а синоќа имаше од 20 до 25 луѓе. Околу 23:15 часот стигнаа повеќе патроли на полициjaта. Се занимавам со музика и во својот локал често имам музика во живо. На видео-снимката јасно се гледа. Гостите од нашиот локал беа изнесувани нacилно. Немаше потреба од тоа”, вели огорчено Шариќ.

“Полицаецот Рефик Фочиќ и лично ми се зakaни и рече дека никогаш нема да работам додека е тој во полициja. Ќе поднесам против нив kpивична пријава, бидејќи не е чесно тоа што го направија. За другите објекти нема кopoнавиpyc, само во мојот има”, вели тој.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Ален Деребан: Почитувани стружани, во среда има прегласување, не далат само 300 гласа за уште еден пратеник !

Почитувани стружани, Врз основа на одлуките донесени од Државната изборна комисија (ДИК), потврдени од Управниот Суд, на ден 22.05.2024 година (среда) гласањето ќе се повтори...

Трагично згасна животот на 18 годишен матурант во Македонија

Средното стручно општинско училиште „Моша Пијаде“- Тетово со емотивна објава се прости од својот матурант Елдон Шабани чиј живот згасна на трагичен начин. – Со...

Марија на матурската забава во Берлин се појави во македонска народна носија!

Марија на матурската забава во Берлин се појави во македонска народна носија! Марија со нејзините родители Игор и Бети Кирески со потекло од Гостивар, живеат...

Во завршна фаза градежните активности за партерно уредување на дворот во Охридската Гимназија

Градежните активности за партерно уредување на дворот на гимназијата „Св. Климент Охридски“ кои се одвиваат во овој момeнт се во завршна фаза. Треба да...