13.9 C
Ohrid
сабота, септември 18, 2021
Почетна Македонија Ејуп Рустеми ја среди работата со поштата па сега ќе биде новиот...

Ејуп Рустеми ја среди работата со поштата па сега ќе биде новиот директор на државни патишта.

Translate (Eng):[gtranslate]

Ејуп Рустеми, досегашниот директор на АД „Пошти на Северна Македонија“, во иднина ќе биде директор на јавното претпријатие за државни патишта. Ова го потврди и премиерот Зоран Заев во изјава денеска.

-Ејуп Рустеми ќе биде нов директор на државни патишта, рече Заев во обраќањето.

Рустеми ќе го замени Зоран Китанов од СДСМ.

РЕКЛАМА

Заев истакна дека на денешната владина седница која е во тек, ќе бидат именувани дел од директорите, и ќе бидат распишани огласи за оние места каде што е потребно.

- Реклами -