17.9 C
Ohrid
понеделник, септември 27, 2021
Почетна Македонија Апасиев: До сега Македонците потрошиле 5.000.000 милиони евра за корона тестови !!

Апасиев: До сега Македонците потрошиле 5.000.000 милиони евра за корона тестови !!

Translate (Eng):[gtranslate]

Лидерот на Левица, и пратеник во Собранието, Димитар Апасиев, продолжува да ја бранува јавноста по социјалните мрежи. Денес соопшти дека Македонците до сега имаат потрошено 5 милиони евра само за тестирање на Ковид-19 од кога е почната пандемијата…..

РЕКЛАМА
- Реклами -