12.9 C
Ohrid
среда, септември 22, 2021
Почетна Македонија Водителот од Телма, Гоце Андреевски од денес е нов портпарол на МВР.

Водителот од Телма, Гоце Андреевски од денес е нов портпарол на МВР.

Translate (Eng):[gtranslate]

Водителот Гоце Андреевски кој е позната по емисијата “Црвена линија“ на Телма, е нов портпарол на МВР.

Гоце кој беше дел и од Утринската програма на Телма, на Фејсбук сподели линк од своето прво официјално портпаролско обраќање и доби многу честитки од пријателите.

Инаку, претходно портпарол на МВР беше Тони Ангеловски.

РЕКЛАМА
- Реклами -