19.9 C
Ohrid
сабота, мај 25, 2024
ПочетнаМакедонијаВодителот од Телма, Гоце Андреевски од денес е нов портпарол на МВР.

Водителот од Телма, Гоце Андреевски од денес е нов портпарол на МВР.

Водителот Гоце Андреевски кој е позната по емисијата “Црвена линија“ на Телма, е нов портпарол на МВР.

Гоце кој беше дел и од Утринската програма на Телма, на Фејсбук сподели линк од своето прво официјално портпаролско обраќање и доби многу честитки од пријателите.

Инаку, претходно портпарол на МВР беше Тони Ангеловски.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Вучиќ: Ме погоди тоа што Северна Македонија гласаше за резолуцијата за Сребреница

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, синоќа во Белград изјави дека е погоден од гласањето на резолуцијата за Сребреница од Северна Македонија во Генералното собрание...

82-годишен дедо истепал 66-годишен Скопјанец.

На 23.05.2024 во 13.00 часот во СВР Скопје, А.Ј.(66) од Скопје пријавил дека околу 12.00 часот во неговиот двор, на подрачјето на Гази Баба,...

Матурант ја предизвикал ноќната сообраќајка во Штип

Матурант ја предизвикал ноќната сообраќајка во Штип Матурант ја предизвикал сообраќајната несреќа што синоќа по полноќ се случи на ул. „Гоце Делчев“ на влезот од...

Велосипедистите в недела ќе возат во чест на Васил Јанкула-Нашиот Преспански херој !!!

Оваа недела со почеток од 9 часот велосипедистите од цела Македонија ќе возат околу Охридско езеро во чест и сеќавање на Васил Јанкула познат...