16.9 C
Ohrid
понеделник, мај 20, 2024
ПочетнаСветНикол Кидман: До сега никогаш не сум рекла „не“ за секс…..

Никол Кидман: До сега никогаш не сум рекла „не“ за секс…..

Холивудската актерка Никол Кидман може да се пофали со разновидни улоги што ги одигра, а за некои од тие улоги беа потребни и провокативни секс-сцени.

Најзначајната од нив е секако улогата во филмот „Очи широко затворени“ од 1999 година на режисерот Стенли Кјубри. Актерката во едно неодамнешно интервју изјави дека никогаш не одбила никаква актерска задача.

Кидман глумеше во спомнатиот филм со нејзиниот поранешен сопруг Том Круз, а режисерот ја замолил да се разголи целосно пред камерата.

 

– Ми рече „сакам целосна фронтална голотија“, а мојата прва реакција беше „ах, не знам баш“. Но, успеавме да се договориме, постигнавме одлична спогодба и сè беше регулирано со договорот. Ми ги покажа сцените кои вклучуваа голотија уште пред воопшто да започнеме да ги снимаме – истакнала актерката и продолжила:

– Така се чувствував целосно безбедно. Бев навистина максимално заштитена и можев самоуверено да ги изразам сите аспекти на улогата што тие ја наменија за мене. На ниту една сцена не реков „не“, но сакав да бидам сигурна во тоа што го правам, не сакав да ми се смеат сите на снимањето – изјавила Кидман во интервјуто за „Њујорк тајмс“, пренесува „Дејли мејл“.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Ален Деребан: Почитувани стружани, во среда има прегласување, не далат само 300 гласа за уште еден пратеник !

Почитувани стружани, Врз основа на одлуките донесени од Државната изборна комисија (ДИК), потврдени од Управниот Суд, на ден 22.05.2024 година (среда) гласањето ќе се повтори...

Трагично згасна животот на 18 годишен матурант во Македонија

Средното стручно општинско училиште „Моша Пијаде“- Тетово со емотивна објава се прости од својот матурант Елдон Шабани чиј живот згасна на трагичен начин. – Со...

Марија на матурската забава во Берлин се појави во македонска народна носија!

Марија на матурската забава во Берлин се појави во македонска народна носија! Марија со нејзините родители Игор и Бети Кирески со потекло од Гостивар, живеат...

Во завршна фаза градежните активности за партерно уредување на дворот во Охридската Гимназија

Градежните активности за партерно уредување на дворот на гимназијата „Св. Климент Охридски“ кои се одвиваат во овој момeнт се во завршна фаза. Треба да...