9.5 C
Ohrid
сабота, февруари 24, 2024
ПочетнаСветОграбена поранешната германска канцеларка Ангела Меркел

Ограбена поранешната германска канцеларка Ангела Меркел

Додека пазарела во продавница вчера била ограбена поранешната германска канцеларка Ангела Меркел

Како што јавуваат германските медиуми, и покрај тоа што била во придружба на телохранител, нејзе и бил украден паричникот.

Како што пренесува германски Билд, новчаникот и стоел на количката за пазарење.

Од полицијата го потврдуваат случајот и откриваат дека настанот се случил вчера околу 11.40 часот по локално време.

Таа, кражбата ја пријавила во најблиската полициска станица, а нејзиниот телохранител кој што ја придружувал не успеал да ја спречи кражбата.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Џафери “упадна” во СВР Тетово, па ги искара вработените: Колку луѓе тука работите во оваа канцеларија ?!?!?!

Во улога на инспектор, техничкиот премиер, Талат Џафери беше во посета на СВР Тетово. Тој во една канцеларија затекна куп луѓе, а на прашање...

Сашко Коцев: Ајде сите пред МВР да играме оро и да не сликаат групно за пасош, исто како на свадба !!!

На „Златна бубамара“ се врати Сашко Коцев, откако лани не го водеше шоуто поради претходно договорени обврски. Коцев не беше официјален водител, туку неговите...

Пасоши ќе има за сите: Дочек на обрасците за пасоши на „Богородица“

Дочек на обрасците за пасоши на „Богородица“ Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев на Граничниот премин Богородица, синоќа ги пречека новите 140.000 обрасци...

Кристина Шикова поминува обука за водач на службено куче, што ја прави првата жена во Македонија која ќе биде официјално именувана како водач на...

Кристина Шикова поминува обука за водач на службено куче, што ја прави првата жена во Македонија која ќе биде официјално именувана како водач на...