12.9 C
Ohrid
среда, септември 22, 2021
Почетна Македонија Како што растевме ние, така треба да растат и нашите деца: Познатиот...

Како што растевме ние, така треба да растат и нашите деца: Познатиот охридски Јутјубер Вик Какаротски, ги учи нашите децата како да се дружат и забавуваат истовремено а да не се пред компјутерите !!

Translate (Eng):[gtranslate]

Секоја чест за охридскиот јутјубер Викс што ги учи нашите деца да се сакаат и почитуваат, со што компјутерите се заменуваат со физичка активност, трчањее и другарување на еден вистински начин, како што се дружевме ние во нашето време.

Утре, во 17.00ч. на игралиштето „Стобекс“, во организација на активистот и јутубер Вик Какаротски, ќе се одржи и четвртиот „Час на љубовта и другарството“. Целта на овие часови, како што истакна организаторот, е да шириме позитива во овие тешки времиња, како и да се оттргнат децата од компјутерите и да им се овозможи социјализација за време на пандемијата од ковид-19.

 

РЕКЛАМА

На утрешниот час, на кој една од темите ќе биде историја, може да учествуваат сите, со задолжително почитување на сите важечки протоколи за заштита од коронавирусот, односно носење маски, држење дистанца и дезинфекција.

- Реклами -