12 C
Ohrid
четврток, мај 23, 2024
ПочетнаМакедонијаКаракачанов: Вие имате држава 30 години, со што бугарска блокада ќе натера...

Каракачанов: Вие имате држава 30 години, со што бугарска блокада ќе натера некои политичари да се разбудат од југословенскиот сон (ВИДЕО)

Каракачанов смета дека „ќе биде добро“ за бугарско-македонските односи доколу
Бугарија ја блокира Македонија за ЕУ. „Тоа ќе натера некои политичари во Македонија да се разбудат од длабокиот југословенски сон и да разберат дека не може со полувистини, со празни ветувања кои немаш намера да ги реализираш да влезеш во ЕУ“, вели вугарскиот вицепремиер и министер за одбрана Красимир Каракачанов, во онлајн разговор за ТВ Сител.
„Тогаш – вели тој -можеби тие политичари, кои се’ на се’ гледано ништо не направија
ништо во овие три години, ќе направат нешто корисно за сопствената држава“.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Околу 400 матуранти од средните училишта во Охрид беа дел од манифестацијата „Матурска парада“ што денес точно напладне се одржа на плоштадот „Св. Климент...

Околу 400 матуранти од средните училишта во градов беа дел од манифестацијата „Матурска парада“ што денес точно напладне се одржа на плоштадот „Св. Климент...

Вечерва успешно заврши турнирот во мал фудбал ,,Св. Никола Требеништа

Вечерва успешно заврши турнирот во мал фудбал ,,Св. Никола 2024-Тррбеништа”! Победник на овој турнир е екипата на Мирани Аг која што во финалето беше...

Жена си е жена: Давкова ги отворила сите прозорци во Вила Водно за да луфтира, истите претходно биле затворени ради безбедносни причини !!!

Новата претседателка веднаш направила „генералка“ на Вила Водно. Меѓу првите работи кои ги направила, ги отворила сите прозорци на Вилата за да влезе чист...

Ковачевски се повлече од претседателската функција на СДСМ

Димитар Ковачевски на денешната седница на партискиот Извршен одбор официјално го потврдил повлекувањето од функцијата претседател на СДСМ и побарал свикување конгрес и организирање...