18.9 C
Ohrid
недела, јуни 13, 2021
Почетна Македонија Градоначалникот на Охрид Георгиески во изолација , позитивни на ковид 19 неговите...

Градоначалникот на Охрид Георгиески во изолација , позитивни на ковид 19 неговите родители

Translate (Eng):[gtranslate]

И покрај почитувањето на сите мерки и препораки за превенција, моите родители имаат позитивен тест на Корона вирусот КОВИД-19.
За среќа, за сега имаат лесна клиничка слика.
Согласно утврдените здравствени протоколи јас и целото мое семејство во текот на наредниот период ќе бидеме во изолација.
Упатувам апел до сите граѓани да бидат внимателни и максимално да ги почитуваат мерките за заштита.

Мајката и таткото на градоначалникот Георгиески се со лесна клиничка слика.Реадкцијата Охридскај им посакува лесен опоравување од ова зло кое надвисна над планетата земја.

РЕКЛАМА

 

- Реклами -