13.9 C
Ohrid
среда, мај 22, 2024
ПочетнаМакедонијаГрадоначалникот на Охрид Георгиески во изолација , позитивни на ковид 19 неговите...

Градоначалникот на Охрид Георгиески во изолација , позитивни на ковид 19 неговите родители

И покрај почитувањето на сите мерки и препораки за превенција, моите родители имаат позитивен тест на Корона вирусот КОВИД-19.
За среќа, за сега имаат лесна клиничка слика.
Согласно утврдените здравствени протоколи јас и целото мое семејство во текот на наредниот период ќе бидеме во изолација.
Упатувам апел до сите граѓани да бидат внимателни и максимално да ги почитуваат мерките за заштита.

Мајката и таткото на градоначалникот Георгиески се со лесна клиничка слика.Реадкцијата Охридскај им посакува лесен опоравување од ова зло кое надвисна над планетата земја.

 

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

„Не сум бил во бегство и не смеам да зборувам за истрагата“, вели Палевски !!

Денеска во Основниот кривичен суд, пред судија на претходна постапка беше спроведен Љупчо Палевски Палчо, првоосомничен за убиство на Вања Ѓорчевска и Панче Жежоски. Палевски...

Палевски спроведен пред судија на претходна постапка

Љупчо Палевски Палчо попладнево е однесен пред судија на претходна постапка. Палевски е осомничен дека за убиствата на Вања Ѓорчевска и Панче Жежовски. Тој е...

ДНК снимија песна во чест на починатите пријатели Мирко и Марјан

Популарното дуо ДНК ја промовираше новата песна ,,Животе брате” која е создадена во чест на нивните пријатели Мирко Петровски и Марјан Михајловски Маци, кои...

Тело на маж извлечено од Вардар кај Камени мост – засега не е познат неговиот идентитет

Според изјавите на очевидците, телото на мажот било извлечено од страна на полицијата, во строгиот центарот на градот – помеѓу Камениот мост и мостот...