21.8 C
Ohrid
четврток, август 5, 2021
Почетна Македонија Голема акција: Кај охридските гробишта запленета огромна количина дрога !!!

Голема акција: Кај охридските гробишта запленета огромна количина дрога !!!

Translate (Eng):[gtranslate]

Оделот на криминалистичката полиција при МВР на РСМ , денес заплени 120 килограми опојна дрога Марихуана во Охрид. Имено, комбе со скопкси регистарски ознаки и неколку лица фатени се на лиц место од страна на Оделот на криминалистичката полиција при МВР на РСМ , на паркинг кај Охридските Гробишта , во момент кога се вршело примопредавањето на опојната дрога Марихуана.Како што дознава редакцијата Охридскај , се работи за меѓународен канал,во кој се опфатени лица од Макеоднија,Албанија иТурција.Во моментов се вршат претреси на две локации во Скопје , дознава редкацијата Охридскај.Како што дознава редакцијата Охридскај , оваа група подолго време била предмет на оперативна обработка на единицата за сузбивање на организиран криминал при МВР. Уапсен е државјанин на Турција, кој сакал да ја транспортира дрогата со возило Цитроен. Од МВР потврдуваат дека заплениле голема количина дрога, но детали најавуваат за утре, по завршување на мерењето на дрогата. Последниве два месеци сме сведоци на постојано апсење на дилери и заплени на дрога од полицијата, која очигледно тргна во сериозна пресметка со нарко дилерите.

 

РЕКЛАМА
- Реклами -