19.4 C
Ohrid
четврток, јуни 13, 2024
ПочетнаМакедонијаГолема акција: Кај охридските гробишта запленета огромна количина дрога !!!

Голема акција: Кај охридските гробишта запленета огромна количина дрога !!!

Оделот на криминалистичката полиција при МВР на РСМ , денес заплени 120 килограми опојна дрога Марихуана во Охрид. Имено, комбе со скопкси регистарски ознаки и неколку лица фатени се на лиц место од страна на Оделот на криминалистичката полиција при МВР на РСМ , на паркинг кај Охридските Гробишта , во момент кога се вршело примопредавањето на опојната дрога Марихуана.Како што дознава редакцијата Охридскај , се работи за меѓународен канал,во кој се опфатени лица од Макеоднија,Албанија иТурција.Во моментов се вршат претреси на две локации во Скопје , дознава редкацијата Охридскај.Како што дознава редакцијата Охридскај , оваа група подолго време била предмет на оперативна обработка на единицата за сузбивање на организиран криминал при МВР. Уапсен е државјанин на Турција, кој сакал да ја транспортира дрогата со возило Цитроен. Од МВР потврдуваат дека заплениле голема количина дрога, но детали најавуваат за утре, по завршување на мерењето на дрогата. Последниве два месеци сме сведоци на постојано апсење на дилери и заплени на дрога од полицијата, која очигледно тргна во сериозна пресметка со нарко дилерите.

 

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Апел на социјалните мрежи за исчезнато младо момче од Битола

На социјалните мрежи се шири апел за младо исчезнато момче во Битола. -Исчезнато е лицето Стефан Ангеловски од населба. Г. Оризари, висок 190см. тежок околу...

Преку проектот „За сите деца“, Општина Охрид за прв пат организира богата културно-забавна програма посветена на најмладите охриѓанчиња

Преку проектот „За сите деца“, Општина Охрид за прв пат организира богата културно-забавна програма посветена на најмладите охриѓанчиња и најмладите гости кои летуваат во...

Маж и жена фатени при грабеж на црква во Радовиш

На 10.06.2024 во 13.30 часот во Радовиш, полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Радовиш ги лишиле од слобода С.Р.(37) од Република Хрватска и...

Отровна змија касна турист во Охрид- Во болницата немало противотров

Турист од Холандија бил каснат од отровна змија во Охрид, но поради недостиг на серум во охридската болница, бил транспортиран со санитетско возило до...