16.7 C
Ohrid
вторник, септември 28, 2021
Почетна Македонија Заев од денес црвената боја ќе биде наша: На 25. Конгрес, СДСМ...

Заев од денес црвената боја ќе биде наша: На 25. Конгрес, СДСМ ја впишува црвената боја, како своја боја

Translate (Eng):[gtranslate]

На 25. Конгрес, СДСМ ја впишува црвената боја, како своја боја, бојата на социјалдемократијата, на победата, на левицата, бојата на слободата, бојата на животот, бојата на македонската иднина.

,,Новиот лик на СДСМ не се случи преку ноќ – заедно, напорно работевме сите наши членови во годините наназад и успеавме. Денес, имаме силен СДСМ, динамичен, моќен, цврст, стабилен, прогресивен.

Тоа е нашиот бренд. Цврст, моќен и прогресивен СДСМ, партија и организација која ги следи најновите европски патокази на Европската социјалистичка партија“-велат од партијата.

РЕКЛАМА
- Реклами -