18.9 C
Ohrid
недела, јуни 13, 2021
Почетна Македонија Сузана Гавазова ги подарува омилените фустани на дами по случаен избор

Сузана Гавазова ги подарува омилените фустани на дами по случаен избор

Translate (Eng):[gtranslate]

Познатата фолк пејачка Сузана Гавазова реши да направи хуман гест со нејзините парчиња облека. Таа подарува шест фустани за кои вели дека и се омилени и кои имаат посебно значење за неа.

„Овие прекрасни фустани кои се од посебно значење за мене ги подарувам на шест различни добитнички по случаен избор“, вели Гавазова.

 

РЕКЛАМА

Таа побара да ја следет на Фејсбук и Инстаграм каде ќе даде инструкции што да направат. Добитничките лично ќе ги контактира и ќе ги објави на фан страната. Наградната игра е до петок.

 

- Реклами -