29.9 C
Ohrid
четврток, јуни 24, 2021
Почетна Македонија Џафери го донесе внукот Фрашер во Собрание

Џафери го донесе внукот Фрашер во Собрание

Translate (Eng):[gtranslate]

Претседателот на Собранието Талат Џафери денеска во законодавниот дом го донел внукот Фрашер. Тој за ова се пофали на Фејсбук со порака дека децата се иднината.

– Децата се иднината, огромна е одговорноста да се работи за подобра иднина на генерациите кои доаѓаат. Денес го имам Фрашер во прегратка, за кратко време ќе го ставам на раменици за да ги види и достигне висините кои му ги нуди светот, напиша Џафери на Фејсбук.

РЕКЛАМА
- Реклами -