27 C
Ohrid
четврток, август 5, 2021
Почетна Македонија Митко Јанчев повикува на протести за смена на лидерот на ВМРО ДПМНЕ...

Митко Јанчев повикува на протести за смена на лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски

Translate (Eng):[gtranslate]

Митко Јанчев повикува на протест за смена на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Поранешниот потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ и актуелен градоначалник на Кавадарци, Митко Јанчев, кој е претендент за да го преземе кормилото на партијата, повикува на мирен протест на 2 ноември годинава во 12 часот пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ.

„Протестот е со една единствена цел, повикување за оставка на Христијан Мицкоски“, објави Јанчев на Фејсбук.

РЕКЛАМА
- Реклами -