21.9 C
Ohrid
петок, јуни 18, 2021
Почетна Македонија Советникот на премиерот Зоран Заев, позитивен на Ковид-19.

Советникот на премиерот Зоран Заев, позитивен на Ковид-19.

Translate (Eng):[gtranslate]

Советникот на премиерот Зоран Заев, Марјан Забрчанец на својот Фејсбук профил посочува дека денеска добил лесни симптоми на настинка, се тестирал и испаднал позитивен на тестот за коронавирус.

„Денес добив лесни симптоми на настинка, се тестирав и вечерва добив позитивен КОВИД-19 резултат. Добро се чувствувам, ги следам целосно советите на лекарите и од овој момент одам во домашна изолација. Водете максимална грижа, вирусот наоѓа најразлични начини да продре до човечкиот организам“, пишува Забрчанец.

РЕКЛАМА
- Реклами -