15.8 C
Ohrid
среда, мај 22, 2024
ПочетнаМакедонијаФилипче без маска критикува пратеник од Вмро за неносење маска?! (ВИДЕО)

Филипче без маска критикува пратеник од Вмро за неносење маска?! (ВИДЕО)

Еден детал од синоќешната расправа во собраниската комисија за измените на Законот
за заштита на населението од заразни болести зборува за двојните аршини околу
почитувањето на мерките.
Министерот за здравство Венко Филипче влезе во вербален дуел со пратеникот од
ВМРО-ДПМНЕ, Петар Ристески, критикувајќи го за неносење маска, иако и самиот тој
му се обрати – без маска.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

„Не сум бил во бегство и не смеам да зборувам за истрагата“, вели Палевски !!

Денеска во Основниот кривичен суд, пред судија на претходна постапка беше спроведен Љупчо Палевски Палчо, првоосомничен за убиство на Вања Ѓорчевска и Панче Жежоски. Палевски...

Палевски спроведен пред судија на претходна постапка

Љупчо Палевски Палчо попладнево е однесен пред судија на претходна постапка. Палевски е осомничен дека за убиствата на Вања Ѓорчевска и Панче Жежовски. Тој е...

ДНК снимија песна во чест на починатите пријатели Мирко и Марјан

Популарното дуо ДНК ја промовираше новата песна ,,Животе брате” која е создадена во чест на нивните пријатели Мирко Петровски и Марјан Михајловски Маци, кои...

Тело на маж извлечено од Вардар кај Камени мост – засега не е познат неговиот идентитет

Според изјавите на очевидците, телото на мажот било извлечено од страна на полицијата, во строгиот центарот на градот – помеѓу Камениот мост и мостот...