16.9 C
Ohrid
понеделник, мај 20, 2024
ПочетнаМакедонијаПолициски службеници на СВР Тетово уапсија 19 годишник кој бил баран со...

Полициски службеници на СВР Тетово уапсија 19 годишник кој бил баран со потерница.

Полициски службеници на СВР Тетово синоќа, околу 22:20 часот, го привеле З.А. (19) од тетовско село Озормиште, осуден на затворска казна за сторено кривично дело „тешка кражба“.

З.А. е спроведен во Казнено-поправната установа Затвор „Тетово“ за издржување на казната.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Ален Деребан: Почитувани стружани, во среда има прегласување, не далат само 300 гласа за уште еден пратеник !

Почитувани стружани, Врз основа на одлуките донесени од Државната изборна комисија (ДИК), потврдени од Управниот Суд, на ден 22.05.2024 година (среда) гласањето ќе се повтори...

Трагично згасна животот на 18 годишен матурант во Македонија

Средното стручно општинско училиште „Моша Пијаде“- Тетово со емотивна објава се прости од својот матурант Елдон Шабани чиј живот згасна на трагичен начин. – Со...

Марија на матурската забава во Берлин се појави во македонска народна носија!

Марија на матурската забава во Берлин се појави во македонска народна носија! Марија со нејзините родители Игор и Бети Кирески со потекло од Гостивар, живеат...

Во завршна фаза градежните активности за партерно уредување на дворот во Охридската Гимназија

Градежните активности за партерно уредување на дворот на гимназијата „Св. Климент Охридски“ кои се одвиваат во овој момeнт се во завршна фаза. Треба да...