21.9 C
Ohrid
петок, јуни 18, 2021
Почетна Македонија ВМРО-ДПМНЕ: 1.085 ПРИЧИНИ ФИЛИПЧЕ ДО ИЗУТРИНА ДА СИ ПОДНЕСЕ ОСТАВКА

ВМРО-ДПМНЕ: 1.085 ПРИЧИНИ ФИЛИПЧЕ ДО ИЗУТРИНА ДА СИ ПОДНЕСЕ ОСТАВКА

Translate (Eng):[gtranslate]

„Бројката на заразени денес е 1.085 лица. Постојат нови 1.085 причини Венко Филипче да си поднесе оставка до утре изутрина. Непостапувањето и непреземањето на мерки е подеднакво лошо, како и лошите мерки. Венко Филипче е одговорен и за едното и за другото. Оставката на Филипче веќе не е политички став, туку нужност за да се спасат животи“ стои во соопштението што вечерва го испратија од опозициската ВМРО-ДПМНЕ откако МЗ објави дека во последното деноноќие 1.085 луѓе се позитивни на Ковид 19 во Македонија, а 12 пациенти ја загубиле борбата со подмолниот вирус.

РЕКЛАМА
- Реклами -