21.9 C
Ohrid
петок, јуни 18, 2021
Почетна Македонија Заедно со премиерот Заев обезбедивме амбулантно возило, кое ќе пристигне за само...

Заедно со премиерот Заев обезбедивме амбулантно возило, кое ќе пристигне за само два месеци.

Translate (Eng):[gtranslate]

Во консултации со премиерот Зоран Заев и министерот Венко Филипче би сакал да ја информирам јавноста дека е обезбедено ново амбулантно возило и најдоцна за 2 месеци, до декември оваа година треба да пристигне за струмичката болница, објави пратеникот од Струмица, од редовите на СДСМ, Костадин Костадинов.

Ова следува откако директорот на струмичката болница, Наќе Гогов преку статус на Фејсбук побара граѓаните да донираат за ново возило за струмичката болница, но по негативните коментари се повлече.

Го разбирам притисокот кај здравствените работници. Дополнително се прват напори и за повеќе, во првото тромесечије од 2021 како донација од Кина ќе пристигнат 60 амбулантни возила за Македонија. Само со искрен разговор, со силни заложби можеме да ги решаваме сите проблеми, наталожени поради непреземање ништо во минатото но и оние кои произлегуваат од секојдневието. Како политичар секогаш сум давал се од себе за мојата Струмица, тоа и ќе продолжи со сигурност!, напиша Костадинов.

РЕКЛАМА
- Реклами -