17.9 C
Ohrid
понеделник, септември 27, 2021
Почетна Свет Почина актерот Шон Конери најпознат по улогата на Џејмс Бонд

Почина актерот Шон Конери најпознат по улогата на Џејмс Бонд

Translate (Eng):[gtranslate]

Популарниот британски актер Шон Конери, кој што ќе остане запаметен по улогата на тајниот агент „007“, денеска почина на 90-годишна возраст.

Тој во целиот свет ќе остане запаметен по улогата на тајниот агент Џејмс Бонд 007 од серијалот книги на Ијан Флеминг. Конери, Бонд го глумеше дури во 7 филмови.

За своето актерско остварување доби и Оскар, две награди БАФТА и три Златни глобуси, потсетуваат од „BBC“, а на филмското платно тој глумеше со најзгодните светски убавици.

РЕКЛАМА

 

- Реклами -