17.9 C
Ohrid
недела, мај 19, 2024
ПочетнаМакедонија27-годишниот кумановец кој почина од Ковид 19 бил пријател со Мухамед Зекири

27-годишниот кумановец кој почина од Ковид 19 бил пријател со Мухамед Зекири

27-годишен пациент од Липково починал утринава на Клиниката за инфективни болести во Скопје од компликации од ковид-19, потврдија од Министерство за здравство.

Според информациите од таму пациентот немал хронични заболувања.

„Денес изгубив вистински пријател, додека Липково загуби еден од нејзините најдобри синови, Ријад Мамутин 27 години“, објави на Фејсбук потпретседателот на СДСМ, Мухамед Зекири.

 

Sot humba nje mik te vertet ndersa Likova humbi nje nga djemet me te mire te saj Rijad Mamutin 27 vjeç. Takimi yne i…

Posted by Muhamed Zekiri on Saturday, October 31, 2020

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Во завршна фаза градежните активности за партерно уредување на дворот во Охридската Гимназија

Градежните активности за партерно уредување на дворот на гимназијата „Св. Климент Охридски“ кои се одвиваат во овој момeнт се во завршна фаза. Треба да...

Сиљановска Давкова назначи нов генерален секретар, познатиот новинар ќе биде негов заменик

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова ги има првите кадровски решенија за во Вила Водно. Досегашниот генерален секретар Миле Бошњаковски и неговите заменици Билјана Радева и...

Деветмесечно бебе почина во Општата болница во Охрид.

Деветмесечно бебе почина во Општата болница во Охрид. Портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски вели дека случајот е пријавен во полиција вчера во 08:10 часот. -...

Незаконски се гради нов стадион во Тетово, имотот е на државата, а не на општината

Одлуката која што ја донел Советот на Општина Тетово во септември минатата година, со која тетовскиот градски стадион го доделил на трајно користење на...