18.9 C
Ohrid
недела, јуни 13, 2021
Почетна Македонија Директорот на Државниот паразен инспекторат Стојко Пауновски позитивен на Ковид-19

Директорот на Државниот паразен инспекторат Стојко Пауновски позитивен на Ковид-19

Translate (Eng):[gtranslate]

Директорот на Државниот паразен инспекторат, Стојко Пауновски, е позитивен на ковид-19

Toj оваа информација ја сподели на својот Фејсбук профил.

„ Почитувани, би сакал да ве информирам дека и покрај строгото почитување на мерките уште од самиот почеток, вечерва добив позитивен резултат за Covid 19.Немам никакви симптоми и веќе сум во домашна самоизолација.Посакувам брзо оздравување на сите заболени граѓани и негативен тест на сите кои се во самоизолација.Чувајте се! “,пишува Пауновски.

РЕКЛАМА
- Реклами -