13.9 C
Ohrid
среда, мај 22, 2024
ПочетнаМакедонијаЗатвореник се заканувал кон вработени во охридскиот затвор, дека ќе ги убие.

Затвореник се заканувал кон вработени во охридскиот затвор, дека ќе ги убие.

Затворениокот добил кривична пријава.

Поради постоење основи на сомнение за сторен пет казнени дела „загрозување на сигурноста“, СВР Охрид поднесе кривична пријава против Ч.Р.(22) од Виница.
– Пријавениот, во период август-септември 2020 година, за време на издржување на казна затвор во Казнено поправната установа „Затвор“- Охрид, кон повеќе вработени упатил сериозни закани по нивниот живот и животот на нивните семејства, изјави портпаролот на СВР Охрид, м-р Стефан Димоски.

охрид нет

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

„Не сум бил во бегство и не смеам да зборувам за истрагата“, вели Палевски !!

Денеска во Основниот кривичен суд, пред судија на претходна постапка беше спроведен Љупчо Палевски Палчо, првоосомничен за убиство на Вања Ѓорчевска и Панче Жежоски. Палевски...

Палевски спроведен пред судија на претходна постапка

Љупчо Палевски Палчо попладнево е однесен пред судија на претходна постапка. Палевски е осомничен дека за убиствата на Вања Ѓорчевска и Панче Жежовски. Тој е...

ДНК снимија песна во чест на починатите пријатели Мирко и Марјан

Популарното дуо ДНК ја промовираше новата песна ,,Животе брате” која е создадена во чест на нивните пријатели Мирко Петровски и Марјан Михајловски Маци, кои...

Тело на маж извлечено од Вардар кај Камени мост – засега не е познат неговиот идентитет

Според изјавите на очевидците, телото на мажот било извлечено од страна на полицијата, во строгиот центарот на градот – помеѓу Камениот мост и мостот...