Почина Златко Неделковски, мајстор по боречки вештини и основач на академијата „ЗА НЕД ДО“

Денеска на 60-годишна возраст почина познатиот мајстор на боречки вештини и спортови Златко Неделковски од Битола, основач на академијата „ЗА НЕД ДО“, објави неговата ќерка.

 

Почитувани пријатели – членови на Академијата за боречки вештини и спортови ЗА НЕД ДО и спортски соработници.

Со жалење…

Posted by Dijana Nedelkovska on Sunday, November 1, 2020

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here