Директор на СЗО оди во самоизолација !!

Генералниот директор на Светската здравствена организација (СЗО), Тедрос Аданом Гебрејесус, изјави дека бил во контакт со лице кое е позитивно на новиот коронавирус. Тој додаде дека се чувствува добро и нема никакви симптоми на болеста.

– Ме идентификуваа како контакт на некој што има позитивен резултат на ковид- 19. Добро сум и немам никакви симптоми, но ќе бидам во самоизолација во наредните денови и ќе работам од дома, во согласност со протоколите на СЗО – објави Тедрос на Твитер.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here