15.4 C
Ohrid
петок, јуни 18, 2021
Почетна Македонија Заев: Недела ќе го прогласиме за неработен ден !!

Заев: Недела ќе го прогласиме за неработен ден !!

Translate (Eng):[gtranslate]

Владата ја прифати иницијативата за денот недела да биде прогласен за неработен ден, соопшти премиерот Зоран Заев на својот Фејсбук профил.

 

Заев додаде дека го задолжиле Министерството за труд и социјална политика во рок од 15 дена да достави законско решение за ова прашање.
„Ова решение е во интерес на граѓаните, неделата треба да биде ден посветен на одмор, ден за поквалитетно време за секој граѓанин на кој тоа му е потребно, ден за семејството, ден за себе“, додава Заев.

РЕКЛАМА
- Реклами -