19.9 C
Ohrid
сабота, мај 25, 2024
ПочетнаМакедонијаНа министерот Оливер Спасоски состојбата му е стабилна, но сеуште се лекува...

На министерот Оливер Спасоски состојбата му е стабилна, но сеуште се лекува на инфективна !!

Министерот Оливер Спасовски веќе една недела се лекува на Инфективната клиника, откако беше хоспитализиран поради висока температура, а по претходен позитивен тест на Ковид-19.

Од МВР за „Фокус“ потврдуваат дека Спасовски се уште се наоѓа на болничко лекување, но и посочуваат дека состојбата му е стабилна.

Министерот за внатрешни работи на 29 октомври беше хоспитализиран на Инфективна, а претходно самиот објави на фејсбук дека е заразен со вирусот.

фокус

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Вучиќ: Ме погоди тоа што Северна Македонија гласаше за резолуцијата за Сребреница

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, синоќа во Белград изјави дека е погоден од гласањето на резолуцијата за Сребреница од Северна Македонија во Генералното собрание...

82-годишен дедо истепал 66-годишен Скопјанец.

На 23.05.2024 во 13.00 часот во СВР Скопје, А.Ј.(66) од Скопје пријавил дека околу 12.00 часот во неговиот двор, на подрачјето на Гази Баба,...

Матурант ја предизвикал ноќната сообраќајка во Штип

Матурант ја предизвикал ноќната сообраќајка во Штип Матурант ја предизвикал сообраќајната несреќа што синоќа по полноќ се случи на ул. „Гоце Делчев“ на влезот од...

Велосипедистите в недела ќе возат во чест на Васил Јанкула-Нашиот Преспански херој !!!

Оваа недела со почеток од 9 часот велосипедистите од цела Македонија ќе возат околу Охридско езеро во чест и сеќавање на Васил Јанкула познат...