12 C
Ohrid
четврток, мај 23, 2024
ПочетнаМакедонијаНе сакале да го примат во болничката просторија бидејќи имал симптоми на...

Не сакале да го примат во болничката просторија бидејќи имал симптоми на Ковид-19, со што ќе го загрозел здравјето на останатите пациенти вели директорот.

Бројни реакции во јавноста предизвикаа снимките објавени вчера на социјалните мрежи каде се гледа како пациент добива серум во дворот на кичевската болница. Случајот го потврди и директорот на болницата. Тој рече дека пациентот не бил примен во болничката просторија, иако имал симптоми на коронавирус, за да го заштитат од други пациенти со Ковид-19, хоспитализирани во болницата. Објавените видеа на социјалните мрежи ги оцени како политичка манипулација.
alsat

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Околу 400 матуранти од средните училишта во Охрид беа дел од манифестацијата „Матурска парада“ што денес точно напладне се одржа на плоштадот „Св. Климент...

Околу 400 матуранти од средните училишта во градов беа дел од манифестацијата „Матурска парада“ што денес точно напладне се одржа на плоштадот „Св. Климент...

Вечерва успешно заврши турнирот во мал фудбал ,,Св. Никола Требеништа

Вечерва успешно заврши турнирот во мал фудбал ,,Св. Никола 2024-Тррбеништа”! Победник на овој турнир е екипата на Мирани Аг која што во финалето беше...

Жена си е жена: Давкова ги отворила сите прозорци во Вила Водно за да луфтира, истите претходно биле затворени ради безбедносни причини !!!

Новата претседателка веднаш направила „генералка“ на Вила Водно. Меѓу првите работи кои ги направила, ги отворила сите прозорци на Вилата за да влезе чист...

Ковачевски се повлече од претседателската функција на СДСМ

Димитар Ковачевски на денешната седница на партискиот Извршен одбор официјално го потврдил повлекувањето од функцијата претседател на СДСМ и побарал свикување конгрес и организирање...