15.4 C
Ohrid
петок, јуни 18, 2021
Почетна Македонија Стојанче Ангелов именуван за директор на ЦУК

Стојанче Ангелов именуван за директор на ЦУК

Translate (Eng):[gtranslate]

Владата на денешната седница ја прифати оставката на Агрон Буџаку и го разреши од должноста директор на Центарот за управување со кризи, на негово барање, а Стојанче Ангелов да го разреши од должноста национален координатор за воени и полициски ветерани и да го именува за в.д. директор на Центарот за управување со кризи.

РЕКЛАМА
- Реклами -