20.9 C
Ohrid
сабота, јуни 19, 2021
Почетна Македонија Новинарска агенција со донација од 1.000 трослојни медицински сертифицирани заштитни маски за...

Новинарска агенција со донација од 1.000 трослојни медицински сертифицирани заштитни маски за охридската болница.

Translate (Eng):[gtranslate]

Реадкцијата на Охридскај ,денес во охридската ковид болница , донираше 1000 трослојни медицински сертифицирани заштитни маски,донација за лекарите , медицинските сестри и помошниот медицински персонал кој деноноќно дежура во охридската болница.Како и во многу други наврати и, сега редакцијата со апел до своите колеги од медиумите , но и сите стопански чинители со апел ,да се сплотиме сите да го победиме ова зло кое надвисна на планетата земја , а потоа можеме да се обвинуваме за многу нешта,истакна главниот и одговорен уредник на Охридскај, г-дин Сашо Денесовски.

РЕКЛАМА
- Реклами -