17.9 C
Ohrid
сабота, мај 25, 2024
ПочетнаМакедонијаПолицијата прекинала свадба – приведен е сопственикот на ресторанот.

Полицијата прекинала свадба – приведен е сопственикот на ресторанот.

Вечерва, околу 18 часот, полицијата упаднала на свадба во ресторан во Гостивар по што веселбата е прекината, неофицијално дознава “Фокус”.

Според нивни извори во селото Добри дол, гостиварско, бил уапсен сопственикот на ресторанот.

Сите семејни прослави, веселби и слави се забранети, како заштита од новата болест.

Како за потсетување и претходно полицијата прекина свадба која се одржувала во угостителски објект во скопско Арачиново. Притоа интервенцијата полицијата во објектот биле затекнати околу 200 лица.

Во ресторан во Глумово, исто така пазарната инспекција и Министерството за внатрешни работи затекнале околу 300 гости кои присуствувале на свадба, што е спротивно на здравствените протоколи.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Вучиќ: Ме погоди тоа што Северна Македонија гласаше за резолуцијата за Сребреница

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, синоќа во Белград изјави дека е погоден од гласањето на резолуцијата за Сребреница од Северна Македонија во Генералното собрание...

82-годишен дедо истепал 66-годишен Скопјанец.

На 23.05.2024 во 13.00 часот во СВР Скопје, А.Ј.(66) од Скопје пријавил дека околу 12.00 часот во неговиот двор, на подрачјето на Гази Баба,...

Матурант ја предизвикал ноќната сообраќајка во Штип

Матурант ја предизвикал ноќната сообраќајка во Штип Матурант ја предизвикал сообраќајната несреќа што синоќа по полноќ се случи на ул. „Гоце Делчев“ на влезот од...

Велосипедистите в недела ќе возат во чест на Васил Јанкула-Нашиот Преспански херој !!!

Оваа недела со почеток од 9 часот велосипедистите од цела Македонија ќе возат околу Охридско езеро во чест и сеќавање на Васил Јанкула познат...