12.9 C
Ohrid
среда, септември 22, 2021
Почетна Македонија Лајм: Овој е осомничениот од Скопје кој е уапсен за нападот во...

Лајм: Овој е осомничениот од Скопје кој е уапсен за нападот во Австрија

Translate (Eng):[gtranslate]

Австриската полиција уапси 14 лица во врска со нападот што се случи во понеделникот во Виена, каде беа убиени четворица цивили и еден од извршителите на нападот.

Според информациите обезбедени од Клан Косова, меѓу уапсените има четворица Албанци, од кои двајца косовски државјани:Кујтим Кадриу и Аријанит Фетај од Косово и Арѓенд Ганиу и Узеир Авдили од Скопје.

Во врска со апсењето на Кујтим Кадриу, роднините за Клан Косова изјавија дека тој е случајно уапсен и дека нема никаква врска со случајот.

РЕКЛАМА

Извор: Лајм

- Реклами -