26.9 C
Ohrid
сабота, јули 24, 2021
Почетна Македонија Сочуство до фамилијата: Ова се Марјан и неговиот брат Горан, момчињата кои...

Сочуство до фамилијата: Ова се Марјан и неговиот брат Горан, момчињата кои починаа од последици на коронавирусот.

Translate (Eng):[gtranslate]

За жал денес изгубивме уште еден млад човек кој не успеа да се избори со оваа страшна пандемија. Пред два дена го изгубивме Марјан Ѓерѓев на 26 годишна возраст, денес почина и неговиот брат Горан Ѓерѓев на 21 годишна возраст. Трагедијата е огромна и нема зборови кои можат да дадат утеха на семејството Ѓерѓеви во овие моменти.

Жителите на Кавадарци кажуваат дека се работи за чесни и работливи луѓе. Марјан бил возач на автобус во кавадаречка компанија. Се занимавале и со одгледување на пчели а Горан, пак, неодамна и дипломирал.
„Се радуваа на животот. Беа среќни. Никој не можеше да замисли дека за само неколку дена ќе не напуштат и двајцата. Голема трагедија е и за семејството, но и за нас другарите и пријателите“ низ солзи ни раскажуваат нивни блиски пријатели.

Шило Магазин изразува сочуство до фамилијата и нивните сограѓани за големата загуба на овие два млади човечки животи !!!! <3

РЕКЛАМА
- Реклами -