18.9 C
Ohrid
недела, јуни 13, 2021
Почетна Македонија Шилегов: Не можеме да симнеме патник кој платил карта а не носи...

Шилегов: Не можеме да симнеме патник кој платил карта а не носи заштитна маска во автобусот.

Translate (Eng):[gtranslate]

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов во вечерашниот дебатен магазин „Click Plus“ на ТВ21 посочува дека не може да се симне патник кој платил карта, а при тоа не ги почитува мерките за заштита од ширењето на коронавирусот.

„Се случува вработените, контролорите во ЈСП кога влегуваат и наидуваат на луѓе кои не ги почитуваат протоколите, едноставно се немоќни да им направат нешто зошто човекот има платено карта“, вели Шилегов.

РЕКЛАМА
- Реклами -