13.9 C
Ohrid
среда, мај 22, 2024
ПочетнаМакедонијаВаско Тодоров: Во Австралија има повеќе Македонци, него тука во Македонија !!!

Васко Тодоров: Во Австралија има повеќе Македонци, него тука во Македонија !!!

Васко Тодоров или познат како Тошо Малерот гостуваше во емисијата Еден на еден со Жаре каде што говореше на неколку теми.

„К-15 го направивме ние затоа што сакавме да го направиме. Тоа е наш начин на хумор, на израз, на сатира на сето тоа што го пласиравме. Прво се чудеа луѓето кога се појави, првата сезона беа збунети, со перики вакви онакви, не беше видено такво нешто.

 

Имаше многу поделени мислења, 90 посто не не сакаа, а 10 посто не сакаа по првите епизоди, ова сериозно го велам“, вели Васко и додава:

„К-15 постоеше толку години зошто луѓето одлучија така да биде. Драго ми е што и нови генерации растат со тие скечеви, тоа ми е големо признане.

 

„Полесна работа од скеч нема, нешто најпросто, само да ти текне, да ти направи сценарио, да го изрежира, да го измонтира, да има поента, да има штос почеток, и крај да најдеш телевизија. Еден пријател имаше стовариште, ми вика лесно ми е мене, ја му велам соберете се и снимајте и вие“, низ шега вели популарниот Тошо Малерот.

 

„На времето имаше еден телефон во претсторија и имаше друга комуникација. Сега на овие деца да им кажеш дека немало интернет и мобилни телефони ќе ти прашаат од која пештера си искочил. Ние велиме, ама деца не знаете колку беше убаво, но тоа нив не ги занима, не знаат како било.

„Во денешно време сите сакаме пари, мене кога ќе ме прашаат зошто ти се пари, јас велам мене ми се парите за да си купам слобода и независност. Јас во парите не гледам моќ да владеам да имам поданици. Најбитно во животот мене ми е дали некој седи со мене затоа што сака или затоа што мора.

 

Ние како К-15 не сме имале големи пари, ние сме биле со кредити со К-15 продукција. Ние сме зимале некои плати сме имале коректна живеачка, сум можел да си направам ќејф.

Добро познато е дека Васко Тодоров откако згасна К-15 еден период се пресели и живееше во Австралија, но во меѓувреме се врати во нашата земја, па реши да сподели како е таму:

 

„Во Австралија има македонски кујни, луѓето си прават, ајвари и пинџурии, и ра кија и вино. Имаш македонски производи и се. Таму мислам дека има повеќе Македонци него тука.

галама

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

„Не сум бил во бегство и не смеам да зборувам за истрагата“, вели Палевски !!

Денеска во Основниот кривичен суд, пред судија на претходна постапка беше спроведен Љупчо Палевски Палчо, првоосомничен за убиство на Вања Ѓорчевска и Панче Жежоски. Палевски...

Палевски спроведен пред судија на претходна постапка

Љупчо Палевски Палчо попладнево е однесен пред судија на претходна постапка. Палевски е осомничен дека за убиствата на Вања Ѓорчевска и Панче Жежовски. Тој е...

ДНК снимија песна во чест на починатите пријатели Мирко и Марјан

Популарното дуо ДНК ја промовираше новата песна ,,Животе брате” која е создадена во чест на нивните пријатели Мирко Петровски и Марјан Михајловски Маци, кои...

Тело на маж извлечено од Вардар кај Камени мост – засега не е познат неговиот идентитет

Според изјавите на очевидците, телото на мажот било извлечено од страна на полицијата, во строгиот центарот на градот – помеѓу Камениот мост и мостот...