18.9 C
Ohrid
недела, јуни 13, 2021
Почетна Свет Џo Бajден e нoвиот пpeтседател на C A Д !?

Џo Бajден e нoвиот пpeтседател на C A Д !?

Translate (Eng):[gtranslate]

Според проценките на тимот на експерти за изборите во САД, Џо Бајден победи во Пенсилванија и 20-те електорски гласови од оваа држава одат на негово конто и тој освои вкупно 273 елеторати од потребните 270 за победа, објавија оттаму на нивниот официјален Твитер профил.

Според нив, по сите анализи, проценки и пребројување на гласовите, нема дилема дека Џо Бајден е избран за 46-ти Претседател на Соединетите Американски Држави.

РЕКЛАМА
- Реклами -