17.9 C
Ohrid
сабота, мај 25, 2024
ПочетнаМакедонијаБиба Додева позитивна на Ковид-19: Со нејзиниот внук си игра и го...

Биба Додева позитивна на Ковид-19: Со нејзиниот внук си игра и го гали само преку стаклото од прозорот !!!

„Време на КОВИД 19. Дај Боже да помине поскоро“. Македонската пејачка објави дека има коронавирус и ја покажа тажната страна на нејзината битка. Со внукот може да си игра само преку прозорец.

На фотографиите Биба Додева го „гали“ и си зборува со внукот Александар, само преку стаклото од прозорецот.

Фотографиите се слатки, но и многу тажни. Ова е реалноста во која живеат многумина кои не можат да си ги допрат најмилите поради епидемијата.

 

View this post on Instagram

 

Време на КОВИД 19. Дај Боже да помине поскоро.

A post shared by Biba Dodeva (@bbdodeva) on

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Вучиќ: Ме погоди тоа што Северна Македонија гласаше за резолуцијата за Сребреница

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, синоќа во Белград изјави дека е погоден од гласањето на резолуцијата за Сребреница од Северна Македонија во Генералното собрание...

82-годишен дедо истепал 66-годишен Скопјанец.

На 23.05.2024 во 13.00 часот во СВР Скопје, А.Ј.(66) од Скопје пријавил дека околу 12.00 часот во неговиот двор, на подрачјето на Гази Баба,...

Матурант ја предизвикал ноќната сообраќајка во Штип

Матурант ја предизвикал ноќната сообраќајка во Штип Матурант ја предизвикал сообраќајната несреќа што синоќа по полноќ се случи на ул. „Гоце Делчев“ на влезот од...

Велосипедистите в недела ќе возат во чест на Васил Јанкула-Нашиот Преспански херој !!!

Оваа недела со почеток од 9 часот велосипедистите од цела Македонија ќе возат околу Охридско езеро во чест и сеќавање на Васил Јанкула познат...