23.9 C
Ohrid
понеделник, септември 20, 2021
Почетна Македонија Вмро со честитки до новоизбраниот претседател на САД.

Вмро со честитки до новоизбраниот претседател на САД.

Translate (Eng):[gtranslate]

Честитка упати и ВМРО-ДПМНЕ:

–Посакуваме многу успеси, плодна работа и истрајност во борбата против глобалните предизвици. Се надеваме дека политиките на меѓународно поле ќе донесат мир и стабилност и ќе го обезбедат толку посакуваниот просперитет на секаде во Светот, но и во нашиот регион. Светот минува низ тежок период, можеби најтежок по Втората светска војна, затоа потребни се одлучност, крупни чекори и промени. Секој поединечно може да направи добри работи, но сите заедно и обединети во нашите заеднички цели можеме да постигнеме големи дела, стои во соопштението од ВМРО-ДПМНЕ.

РЕКЛАМА
- Реклами -