18.9 C
Ohrid
недела, јуни 13, 2021
Почетна Свет Доналд Трамп: Јас сум победникот на претседателските избори, победата на Џо Бајден...

Доналд Трамп: Јас сум победникот на претседателските избори, победата на Џо Бајден не е легална.

Translate (Eng):[gtranslate]

Американскиот претседател Доналд Трамп повторно објави гневна порака на Твитер, со факти за кои верува дека потврдуваат дека изборите биле нефер и дека победата на неговиот ривал Џо Бајден не била легална.

Според него, милиони ливчиња биле испратени до луѓе кои не го сакале тоа, додека набљудувачи не биле во можност да бидат присутни при пребројувањето.

Тој тврди дека добил 71.000.000 законски гласови и дека е – победник.

РЕКЛАМА

Претходно, Трамп одби да признае дека загубил на претседателските избори откако американските медиуми објавија дека победник е Џо Бајден.

- Реклами -