18.9 C
Ohrid
недела, јуни 13, 2021
Почетна Македонија Македонската кошаркарска легенда Атниќ проговори за разводот: ''Подобро развод отколку лош брак''

Македонската кошаркарска легенда Атниќ проговори за разводот: ”Подобро развод отколку лош брак”

Translate (Eng):[gtranslate]

Македонскиот кошаркарски ас Перо Антиќ, прват по долго време проговори за разводот со неговата поранешна сопруга и за новата љубов.

Антиќ во интервју за „Репортер“ говорел и за почетоците на својата кошаркарска кариера, за неговите падови и успеси.

„Когаш почнав да играм кошарка Марин Докузовски ме избрка од првиот тренинг затоа што сум доцнел. Тогаш по 80 деца како лубеници нè избираа кој го бидува а кој не. Еден ден стигнав да играм во НБА, ама она што го направивме со Македонската репрезентација во 2011 е нешто на кое најмногу се гордеам. И тогаш го истетовирав македонското знаме на градите“, вели Перо Антиќ,

РЕКЛАМА

Инаку Перо Антиќ зад себе го има бракот со Ружица со која што има три деца, а сега јавно прозборе за тоа, тој вели:

„Подобро добар развод отколку лош брак. Не беше лесно да им објасниме на децата. Но, тие се најважни и тоа може да се смени“.

Тој првпат ја прокоментирал и неговата нова љубов, за која што изјави: „Навистина сум среќен“.

Антиќ има што да зборува за својот живот и искуствата од истиот, од развод до нова љубов, од повикот за да му кажат дека ќе игра во НБА и зошто беше уапсен во Њујорк…

Погледнете го видеото:

- Реклами -