12 C
Ohrid
четврток, мај 23, 2024
ПочетнаМакедонијаОливер Спасовски од Инфективна ја честита победата на Џо Бајден за претседател...

Оливер Спасовски од Инфективна ја честита победата на Џо Бајден за претседател на Америка.

Министерот за надворешни работи Оливер Спасоски и покрај што се наоѓа во добра здравствена состојба ќе мора уште малку да лежи во инфективното оделение каде се прати неговата здравствена состојба после инфекцијата со Ковид 19. Министерот од болница ја честита победата на Бајден на неговиот инстаграм профил.No description available.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Околу 400 матуранти од средните училишта во Охрид беа дел од манифестацијата „Матурска парада“ што денес точно напладне се одржа на плоштадот „Св. Климент...

Околу 400 матуранти од средните училишта во градов беа дел од манифестацијата „Матурска парада“ што денес точно напладне се одржа на плоштадот „Св. Климент...

Вечерва успешно заврши турнирот во мал фудбал ,,Св. Никола Требеништа

Вечерва успешно заврши турнирот во мал фудбал ,,Св. Никола 2024-Тррбеништа”! Победник на овој турнир е екипата на Мирани Аг која што во финалето беше...

Жена си е жена: Давкова ги отворила сите прозорци во Вила Водно за да луфтира, истите претходно биле затворени ради безбедносни причини !!!

Новата претседателка веднаш направила „генералка“ на Вила Водно. Меѓу првите работи кои ги направила, ги отворила сите прозорци на Вилата за да влезе чист...

Ковачевски се повлече од претседателската функција на СДСМ

Димитар Ковачевски на денешната седница на партискиот Извршен одбор официјално го потврдил повлекувањето од функцијата претседател на СДСМ и побарал свикување конгрес и организирање...