13.9 C
Ohrid
сабота, септември 18, 2021
Почетна Македонија Претседателот Стево Пендаровски ја честиташе победата на Џо Бајден за претседател на...

Претседателот Стево Пендаровски ја честиташе победата на Џо Бајден за претседател на САД

Translate (Eng):[gtranslate]

Претседателот Стево Пендаровски ја честиташе победата на Џо Бајден за претседател на САД, како и на потпреседателката Камала Харис.

-Честитки за Џо Бајден и Камала Харис за изборната победа! Очекувам македонско-американското стратешко партнерство да продолжи, а САД да ја реафирмира својата глобална улога во зачувувањето на заедничките вредности: мирот, безбедноста и демократијата, напиша претседателот Пендаровски на својот Фејсбук профил.

РЕКЛАМА
- Реклами -