16.9 C
Ohrid
понеделник, мај 20, 2024
ПочетнаСвет19-годишна медицинска сестра се омажила за својот 90-годишен пациент

19-годишна медицинска сестра се омажила за својот 90-годишен пациент

Млада невеста се најде на удар откако наводно се пофалила дека се омажила за 90-годишен пациент со деменција.

19-годишната медицинска сестра која ги избришала профилите на социјалните мрежи откако нејзините твитови станале вирални, е обвинета дека се фалела дека ќе биде вдовица веќе во триесеттите години.

Фотографиите од твитови и пораки, како и фотографиите од венчавката биле споделени на Твитер и Редит, а младата жена е критикувана од многумина. „Ако се венчаме, јас ќе бидам единствената личност што ќе го добие неговото наследство“, наводно и напишала на пријателката.

Другите слики покажуваат дека тинејџерката се фали дека правнуците на нејзиниот нов сопруг се постари од неа, но таа исто така истакнала дека е „навистина среќна“ во врската.

Судејќи според сликата од профилот на Фејсбук, постариот човек бил нејзин пациент пред да се омажи за него. Но, нејзините постапки многумина ги осудиле на социјалните мрежи, каде луѓето ги повикаа оние што знаат повеќе за ситуацијата да ја пријават кај властите.

„Како е ова легално? се прашуваа, додека други коментираат дека треба да се испита ситуацијата и да се поништи бракот. Други, пак, ја опишале тинејџерката како злобна и пресметлива.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Ален Деребан: Почитувани стружани, во среда има прегласување, не далат само 300 гласа за уште еден пратеник !

Почитувани стружани, Врз основа на одлуките донесени од Државната изборна комисија (ДИК), потврдени од Управниот Суд, на ден 22.05.2024 година (среда) гласањето ќе се повтори...

Трагично згасна животот на 18 годишен матурант во Македонија

Средното стручно општинско училиште „Моша Пијаде“- Тетово со емотивна објава се прости од својот матурант Елдон Шабани чиј живот згасна на трагичен начин. – Со...

Марија на матурската забава во Берлин се појави во македонска народна носија!

Марија на матурската забава во Берлин се појави во македонска народна носија! Марија со нејзините родители Игор и Бети Кирески со потекло од Гостивар, живеат...

Во завршна фаза градежните активности за партерно уредување на дворот во Охридската Гимназија

Градежните активности за партерно уредување на дворот на гимназијата „Св. Климент Охридски“ кои се одвиваат во овој момeнт се во завршна фаза. Треба да...