17.4 C
Ohrid
понеделник, септември 20, 2021
Почетна Македонија Филипче: Митровден да се прослави само со најблиските, да нема никакво групирање...

Филипче: Митровден да се прослави само со најблиските, да нема никакво групирање по домовите !!

Translate (Eng):[gtranslate]

Министерот за здравство Венко Филипче апелира славите и празниците кои се пред нас, оваа година да ги прославиме само со најблиските и да нема групирања по домовите за да сеспречи натамошно ширење на заразата со Ковид-19.

Во објава на Фејсбук укажува дека следниве неколку месеци се најинтензивни во ширењето на Ковид-19 и поради тоа е потребна наша максимална одговорност за сопственото здравје, но и грижа за здравјето на нашите најблиски.

-Во наредниот период, да не се групираме по домовите и да си помогнеме сите заедно побрзо да излеземе од корона кризата. Сега е потребно да ги почитуваме мерките за заштита, а наредната година ќе прославиме согласно традицијата. Помогнете ни, за сите нас, напиша Филипче на ФБ.

РЕКЛАМА
- Реклами -