21.9 C
Ohrid
недела, јуни 13, 2021
Почетна Македонија Владата го предложи Јани Макрадули за нов директор на Пошта

Владата го предложи Јани Макрадули за нов директор на Пошта

Translate (Eng):[gtranslate]

Во однос на кадровските решенија, Владата на Република Северна Македонијa на денешната седница заклучи да му препорача на Надзорниот одбор на Акционерско друштво за поштенски сообраќај „Пошта на Северна Македонија“ во државна сопственост–Скопје за член на Управниот одбор на АД „Пошта на Северна Македонија“ во државна сопственост–Скопје да го избере Јани Макрадули.
– Јасна Дуковска-Јегени ја именуваше за член на Советот за унапредување и надзор на ревизијата на Република Северна Македонија–овластен ревизор.

фокус

РЕКЛАМА
- Реклами -