5.8 C
Ohrid
петок, февруари 23, 2024
ПочетнаЗабаваНа Инстаграм има 300.000 следбеници, но таа всушност не е живо суштество...

На Инстаграм има 300.000 следбеници, но таа всушност не е живо суштество (ФОТО)

Ако ја погледнете Им и нејзиниот Инстаграм профил, ќе помислите дека таа е како и секое друго човечко суштество. Ќе ви биде простено затоа што навистина изгледа така, но би погрешиле.

Секако, таа има повеќе од 300.000 следбеници на Инстаграм кои секојдневно ги следат нејзините објави каде рекламира брендови како Ферагамо, снимала шпици за модните едиторијали и учествува во предизвиците на ТикТок.

Иако пандемијата им даде на виртуелните инфлуенсери некои предности во однос на нивните човечки ривали, компјутерски генерирани личности одамна направија армија на следбеници дури и пред ударот на коронавирусот, создавајќи индустрија вредна милиони.

Ова е особено важно за компаниите, бидејќи тие заработуваат пари во време кога вистинските „живи“ sвезди кои претходно биле ангажирани се ограничени поради коронавирусот. Целиот текст прочитајте го во Кумановски Муабет

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Трагично заврши потрагата по исчезнатиот Александар од Прилеп

Потрагата по лицето Александар Јошовески од Прилеп на кого му беше изгубена трагата вчера попладне за жал е пронајден починат вечерва. Ова преку социјалните мрежи...

„Несериозен е предлогот на ВМРО-ДПМНЕ за продолжување на важноста на пасошите“, рече Маричиќ

Предлогот законските измени на ВМРО-ДПМНЕ за продолжување на важноста на патните исправи е правна несигурност за граѓаните, изјави вечерва вицепремиерот Бојан Маричиќ на новинарско...

Максим Димитриевски е претседателски кандидат на ЗНАМ за претстојните избори.

Максим Димитриевски е претседателски кандидат на ЗНАМ за претстојните избори. Партијата Движење ЗНАМ - За наша Македонија вечерва во Скопје ќе го одржи првиот...

ДНК со поддршка до Силјановска-Давкова: Време е да си добиеме мајка!

Популарното музичко дуо ДНК јавно и искажа поддршка на професорката Гордана Силјановска-Давкова, која се пријавила на јавниот повик за избор на кандидат на ВМРО-ДПМНЕ...