На Инстаграм има 300.000 следбеници, но таа всушност не е живо суштество (ФОТО)

Ако ја погледнете Им и нејзиниот Инстаграм профил, ќе помислите дека таа е како и секое друго човечко суштество. Ќе ви биде простено затоа што навистина изгледа така, но би погрешиле.

Секако, таа има повеќе од 300.000 следбеници на Инстаграм кои секојдневно ги следат нејзините објави каде рекламира брендови како Ферагамо, снимала шпици за модните едиторијали и учествува во предизвиците на ТикТок.

Иако пандемијата им даде на виртуелните инфлуенсери некои предности во однос на нивните човечки ривали, компјутерски генерирани личности одамна направија армија на следбеници дури и пред ударот на коронавирусот, создавајќи индустрија вредна милиони.

Ова е особено важно за компаниите, бидејќи тие заработуваат пари во време кога вистинските „живи“ sвезди кои претходно биле ангажирани се ограничени поради коронавирусот. Целиот текст прочитајте го во Кумановски Муабет

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here